Eredmények

2024.05.06. 13:58

Teke: Nyert a Balogunyom és a Nagymizdó is

A férfi teke NB I. utolsó előtti fordulójában a bajnoki címért hajtó éllovas Balogunyom és a második Nagymizdó is nyert.

Illusztráció!

Forrás: VN-archív

Herendi VTK-Balogunyom TK 2:6 (3282-3326). Herend, férfi NB I.-es tekemérkőzés.

Balogunyom: Horváth M. 575, Virág 591, Cserei/Horváth F. 519, Kuslics 589, Józsa 543, Biró B. 543. Edző: Svajda Győző.

Az első sorban magas színvonal mellett mind a négy játékos jól teljesített, de a győzelmet Virág Bence és Horváth Márton szerezte meg: 2-0-ra és 12 fával mentek a vendégek. A középső sorban Kuslics a megszokott jó játékát nyújtotta, míg Csereit 90 gurítás után Horváth Flórián váltotta, de a csapatpont a hazaiaké lett: 1:3 és 48 fa előnyük volt a vasiaknak. A befejező sorban inkább a küzdelem dominált, melyben Józsának sikerült legyőznie ellenfelét. Biró Benjáminnak nem feküdt a herendi pálya. Küzdelmes meccsen a balogunyomi csapat értékes két pontot szerzett.

Ifjúsági: 4:0 (1125-1062). Völgyi 552, Tóth L. 510.

TOPIDO Nagymizdó–Sárvári Kinizsi 6:2 (3333-3285). Szombathely, VAOSZ-csarnok, férfi NB I.-es tekemérkőzés.

TOPIDO Nagymizdó: Bagi I. 555, Rejtli L. 524, Hegedüs 530, Bagi M. 580, Polgár 563, Nagy J. 581. Játékos-edző: Polgár Károly.

Sárvári Kinizsi: Gombos B. 532, Balázs 522, Németh A. 552, Csirkovits 535, Farkas I. 575, Boucsek 569. Játékos-edző: Farkas Imre.

A vasi összecsapás kezdő sorában néha döcögős játékkal de a Bagi Imre és Rejtli hazai páros mindkét csapat pontot megszerezte. A folytatásban Bagi Milán szép játékkal hozta a pontot, de összfában közel volt egymáshoz a két csapat. A záró sor igazi finálé volt, minden játékos szép eredményt el, Nagy szerzett egy csapatpontot és a hazai előny is megmaradt ami kialakította a végeredményt. Győzelmével a Nagymizdó biztosan a dobogón végez.

Ifjúsági: 1:3 (965-1051). Sevecsek 467, Szabó B. 498, illetve Banai 573, Németh M. 478.

Szentgotthárdi VSE II.–Oroszlányi SZE 2:6 (3448-3555). Szentgotthárd, férfi NB I.-es tekemérkőzés.

Szentgotthárd II.: Karba L. 574, Cseh M. 519, Györke 590, Cserpnyák Á. 590, László 562, Pákai 613. Játékos-edző: Cserpnyák Árpád.

Az első sorban Karba az utolsó szettre elfáradt, Cseh gyenge 60 gurítása után Németh sem bírt a remek eredményeket elérő oroszlányi játékosokkal, 2-0-ra és 131 fával vezettek a vendégek. A második sorban Györke több szettet szerezve nyert, társa, Cserpnyák minimális fával kikapott. Ekkor 3-1-re és 144 fával vezettek az oroszlányiak. Az utolsó sorban László veszített, míg Pákai győzelme csak a szépítésre volt elegendő.

Ifjúsági: 0:4 (983-1112). Iván O./Végvári K. 460.

Pét–Csákánydoroszlói TE 4:4 (3212-3205). Pét, férfi NB I.-es tekemérkőzés.

Csákánydoroszló: Sütő 549, Schvarz 524, Déri 526, Horváth R. 562, Danyi 508, Meixner 536. Játékos-edző: Danyi Krisztián.

Az első sorban jól kezdett a tartalékosan kiálló vendégcsapat. Sütő és Schvarcz is pontot szerzett és 36 fa előnyre tettek szert a vasiak. A második sorban Horváth győzött, 3-1-re vezettek a csákányiak és 12 fa előnyük maradt. A harmadik sorban Meixner pontszerzésével sikerült a mérkőzést döntetlenre hozni.

Ifjúsági: 0:4 (878-949). Velekei 494, Simon B. 455. PA

Az utolsó forduló előtt a Balogunyom 29 ponttal vezeti a tabellát, a második Nagymizdónak is 29 pontja van, a harmadik Oroszlánynak 27. Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény rangsorol.