Vasi győzelmek

2024.05.10. 10:00

Diadalmaskodtak NB II.-es kézicsapataink

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság észak-nyugati csoportjának felsőházában a Bük fölényesen, a Sárvár egyetlen góllal nyert, míg az alsóházban a CVSE a Tatát verte. A gotthárdi fiúk szoros meccsen győztek a Dunakeszi ellen.

Sárvári örömtánc – izgalmas meccsen verte a Kinizsi a Veszprémet

Büki TK Bükfürdő–Szentendrei NKE 40-28 (22-13). Bük, 50 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette:   Kertész, Miháldinecz.

Bük: Büki – Varga Zs. 3, Szabó D. 4, Lékai 3, Tamási 10, Marton 2, Gősi 3. Csere: Szücs – Zakariás 4, Tóth B. 4, Tóth V. 3, Farkas N. 4. Edző: Baranyai Enikő.

A kezdeti kapkodás után koncentráltan játszottak a büki lányok egészen a meccs végéig. Ültek a lerohanásaik, védekezésük is jól működött  kapusaikkal együttműködve.Baranyai Enikő elégedett lehetett a mutatott támadójátékkal is, amit a 40 lőtt gól tükröz.

Sárvárfürdő Kinizsi SE– Veszprém Pannon SE 24-23 (11-15). Sárvár, 60 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Koralovszki, Lábadi.

Sárvár: Tömő – Horváth I. 4, Molnár Zs., Gutecz 2, Barcza 7, Ács 5, Szemes 1. Csere: Varga – Kajdácsi 4, Gerencsér, Kiss 1. Edző: Skoda Bence.

Ezúttal sem kezdte jól a mérkőzést a Kinizsi: kapkodás, sok technikai hiba, eladott labdák és kihagyott ziccerek – a 20. percben már 12-5-re vezetett a vendégcsapat. Ezt követően valamelyest javult a hazaiak játéka, így a félidőig négytalálatnyira faragták a hátrányukat. Szünet után viszont egy teljesen más felfogású sárvári csapatot láthatott a publikum. Harcos védekezés, felgyorsult és bátor támadójáték, aminek következtében a 45. percben sikerült egyenlíteni (18-18), majd a vezetést is átvenni. A végjátékot szoros, fej fej melletti küzdelem jellemezte, amiből ezúttal a Kinizsi jött ki jól, amely 10 másodperccel a vége előtt Horváth révén megszerezte a győzelmet jelentő gólt.

Celldömölki VSE–Tatai AC 30-24 (15-14). Celldömölk, 50 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Salamon, Tóth.

CVSE: Szalai N. – Török 5, Győrvári, Győrffy 6, Gönczöl 10, Szecsődi 5, Pupp S. 2. Csere: Hajdú H. – Imreh, Gyurák, Horváth D., Erdélyi, Deé, Szomorkovits, Hornyák P. 1, Hajdú D. 1. Edző: Erőss Péter.

A CVSE nehéz, küzdős meccset játszott, amit legalább háromszor kellett megnyernie, mire az ellenfél végleg elfáradt. A vasiak védekezése szigorú volt, a támadásokat igyekeztek gyorsan végigvinni, ami viszont több esetben kapkodással párosult. Ettől függetlenül teljesen megérdemelten nyert a Cell.

Szentgotthárdi VSE–VS Dunakeszi 25-24 (11-13). Szentgotthárd, 80 néző, NB II.-es férfi kézilabda-mérkőzés, vezette: Cseszregi, Papp.

SZVSE: Kanics, Surányi (kapusok), Zsiros 3, Császár 2, Buchesz, Horváth N. 1, Góth, Séger 9, Háklár 3, Rónai 4, Gotthárd, Németh D., Hertelendy 3, Bouti. Edző: Ernst Attila.

A találkozó első felében a vendégek domináltak, akik már 6 góllal is vezettek. Szünetig faragott hátrányán a Gotthárd, majd a második félidőben egy huszáros hajrával egyenlített és az utolsó másodpercekben fordított.